Vojna na Ukrajine – bola som tam

V tejto sérii sa rozprávame opäť s Ivkou Čorbovou, ktorá pracuje v organizácii Integra a venuje sa humanitárnym projektom. Ivka mala možnosť v rámci svojej práce okúsiť vojnou zasiahnutú Ukrajinu. Čo tam všetko videla a zažila sa dozviete v tejto sérii podcastu.

Pod rúškom Noci

Veľká Noc. Každoročne opakujúci sa sled sviatkov, na ktoré sme si už zvykli. Vnímame ju, ako dôležitý kresťanský sviatok. Mnohí len ako príležitosť “vypadnúť” z mesta niekam do hôr. Aký je však skutočný význam Veľkej Noci? Čo všetko sa vtedy pred 2000 rokmi odohralo v Jeruzaleme? A aký to má dopad na naše životy dnes? Dozviete sa v tejto sérii podcastu.

Dáva Boh zmysel?

Dáva Boh zmysel? Pýtame sa v najnovšej sérii spolu s pastorom zboru Cirkvi bratskej v Nitre, Dávidom Spodniakom, a to vo svetle sekulárneho svetonázoru. Táto séria je inšpirovaná rovnomennou knihou Tima Kellera.

Kým nás smrť nerozdelí

Do februárovej série podcastu sme si pozvali manželov Renátku a Vlada Sochorovcov, ktorí nám rozprávali o ich službe manželom a rodinám a tiež o tohtoročnej téme kampane Národný týždeň manželstva. Ako sa k tejto práci dostali? Čo im povedal zakladateľ tejto kampane? Na akých troch pilieroch podľa výskumov stoja spokojné manželské páry? Čo potrebujeme ako Slováci v tejto oblasti prelomiť? O tom všetkom sa dozviete v tejto sérii podcastu.

Za zmenou do Afriky

Aká cesta vedie absolventa práva do Kene, Etiópie či Sýrie? V akej škole ťa pošlú na niekoľko týždňov do Indie? Kto má na Slovensku za cieľ pomôcť meniť svet ľudí žijúcich okolo rovníka? Do podcastu sme si tento mesiac pozvali Ivku Čorbovú, ktorá vám prezradí odpovede a poodhalí zaujímavosti z ciest (nielen) po Afrike.

Mýty a fakty o Vianociach

Vianoce. Idilické a krásne obdobie roka. Vianoce sú však opradené mnohými mýtmi. V decembrovej sérii podcastov sme sa preto rozhodli vyvracať niektoré z mýtov o Vianociach a poukazovať na fakty o nich. Prajeme si, aby sme si my všetci v dnešnej dobe vedeli lepšie predstaviť, ako to s narodením Ježiša Nazaretského naozaj bolo.

Sedem rokov medzi indiánmi

V deviatej sérii nášho podcastu sa Robči rozprával s Romanom Hawranom Lachom. Roman je slovenský misionár, ktorý spolu s rodinou strávil 7 rokov v Južnej Dakote, kde pôsobil medzi americkými indiánmi. Tento rozhovor rozhodne stojí za vypočutie.

Až na dno

V novej sérii podcastu s názvom AŽ NA DNO prinášame ďalší z životných príbehov, v ktorom Laura zažila doslova dno. Laura hovorí veľmi otvorene o detstve poznačenom absenciou otca kvôli závislosti na alkohole. Ako to ovplyvnilo jej život? A ako sa dostala z tohto dna opäť k životu, ktorý stojí za to?

Naprieč Cestou hrdinov SNP

S novou sezónou štartujeme aj novú sériu, kde sme spovedali Tomiho ako toto leto prešiel „červenou“ naprieč Slovenskom takmer 800 km. Cesta hrdinov SNP je najdlhšia a najdôležitejšia turistická magistrála na Slovensku, ktorá prechádza dôležitými miestami spojenými so Slovenským národným povstaním a oslobodzovaním republiky.

Láska, chodenie, manželstvo

Láska, chodenie, sex, manželstvo, deti, radosti, starosti … o tom, ale aj o mnohom inom sa rozprávame s manželmi Jožkom a Maruškou Grexovcami vo veľmi autentickej sérii plnej užitočných skúseností, osobných príbehov a vyrušovania deťmi.