Séria podcastu

Mýty a fakty o Vianociach

Vianoce. Idilické a krásne obdobie roka. Vianoce sú však opradené mnohými mýtmi. V decembrovej sérii podcastov sme sa preto rozhodli vyvracať niektoré z mýtov o Vianociach a poukazovať na fakty o nich. Prajeme si, aby sme si my všetci v dnešnej dobe vedeli lepšie predstaviť, ako to s narodením Ježiša Nazaretského naozaj bolo.

V decembrovej sérii podcastov sme sa rozhodli vyvracať niektoré mýty o Vianociach a poukazovať na fakty o nich, aby sme si v dnešnej dobe vedeli lepšie predstaviť ako to s narodením Ježiša Nazaretského naozaj bolo. V prvej epizóde sa mimo iné dozviete aj to, prečo sa Ježiš nenarodil v roku nula.
S narodením Ježiša to vôbec nebolo také romantické, ako si to predstavujeme dnes. Žiadna útulná maštaľka, drevené jasličky, somárik ohrievajúci Jezuliatko svojim dychom, či traja králi a pastuškovia, kľačiaci pod hviezdou. Odkrývame drsnú realitu Ježišovho príchodu na svet, ktorá však lepšie pomáha pochopiť, akým je skutočný Boh.
Neodmysliteľné symboly Vianoc sú vianočný stromček a darčeky. Pri Ježišovom narodení však o stromčeku nie je ani zmienka. Ako teda vznikla táto tradícia? A prečo si vlastne dávame darčeky? Dozviete sa v poslednej epizóde vianočnej série podcastu.

Adresa

Holubyho 87

Pezinok

Kontaktujte nás

© 2022 CityChurch.sk