Séria podcastu

Pod rúškom Noci

Veľká Noc. Každoročne opakujúci sa sled sviatkov, na ktoré sme si už zvykli. Vnímame ju, ako dôležitý kresťanský sviatok. Mnohí len ako príležitosť “vypadnúť” z mesta niekam do hôr. Aký je však skutočný význam Veľkej Noci? Čo všetko sa vtedy pred 2000 rokmi odohralo v Jeruzaleme? A aký to má dopad na naše životy dnes? Dozviete sa v tejto sérii podcastu.

Veľkonočný štvrtok, inak známy ako “zelený”. V tento deň sa pred 2000 rokmi v Jeruzaleme odohralo mnoho kľúčových udalostí, ktoré nakoniec smerovali k odsúdeniu a ukrižovaniu Ježiša Krista. Na tieto udalosti sme sa pozreli z perspektívy židovského kontextu. Niektoré okolnosti súdneho procesu s Ježišom Kristom vás možno šokujú či prekvapia.
Len jeden piatok sa do histórie zapísal ako Veľký. Deň, keď bol ukrižovaný Ježiš Kristus. Nevinný, jediný bez hriechu, vzal na seba hriechy sveta a zmieril nás s Bohom. Čo všetko sa počas tohto dňa udialo? V druhej časti Veľkonočnej série sme sa opäť pozreli na tieto udalosti aj zo židovského kontextu.
Na veľkonočnú nedeľu sme sa v poslednom dieli tejto série pozreli na udalosti Kristovho zmŕtvychvstania, o ktorých vraví Biblia. Vzkriesenie Krista - pre niektorých kľúčová a reálna udalosť, pre iných mýtus či akási alegória alebo metafora. V čom je táto udalosť gamechanger a prečo znamená tak veľa?

Adresa

Holubyho 87

Pezinok

Kontaktujte nás

© 2022 CityChurch.sk