Séria podcastu

Sedem rokov medzi indiánmi

V deviatej sérii nášho podcastu sa Robči rozprával s Romanom Hawranom Lachom. Roman je slovenský misionár, ktorý spolu s rodinou strávil 7 rokov v Južnej Dakote, kde pôsobil medzi americkými indiánmi. Tento rozhovor rozhodne stojí za vypočutie.

Ako sa dostane chalan z bratislavskej Vrakune do indiánskej rezervácie v Južnej Dakote? Sú naše romantické predstavy o indiánoch reálne? Rozprávame sa s Romanom Lachom o jeho 7 ročnej misii medzi americkými indiánmi.
Život v indiánskej rezervácii je naozaj pestrý, plný prekvapení a hlavne výrazne odlišný od toho, čo bežný Slovák pozná. Ako to v indiánskej rezervácii funguje a vyzerá, a ako vlastne vznikli takéto rezervácie? Nie len o tom nám v tejto epizóde porozprával Roman Hawran Lacho.
V treťom dieli podcastu s Romanom, kde sa rozprávame o jeho životnej etape v USA na misii v indiánskej rezervácii sa dozviete, či si kvôli indiánom nechal zmeniť svoj imidž, ako sa povie po lakotsky "pes", ako stret kultúr znášala jeho rodina a čo malo na jeho misii najväčší zmysel.
Vďaka vašim otázkam sme sa v poslednom dieli dozvedeli, či Roman stretol v rezervácii mexický drogový kartel, ako sa indiáni vysporiadali s covidom a či sa niekam chystá do budúcna opäť na misiu. Užívajte si tento naložený diel!

Adresa

Holubyho 87

Pezinok

Kontaktujte nás

© 2022 CityChurch.sk