Séria podcastu

Dáva Boh zmysel?

Dáva Boh zmysel? Pýtame sa v najnovšej sérii spolu s pastorom zboru Cirkvi bratskej v Nitre, Dávidom Spodniakom, a to vo svetle sekulárneho svetonázoru. Táto séria je inšpirovaná rovnomennou knihou Tima Kellera.

Dáva Boh zmysel? Pýtame sa v najnovšej sérii spolu s Dávidom Spodniakom, jedným z pastorov zboru Cirkvi bratskej v Nitre a to vo svetle sekulárneho svetonázoru. V prvej epizóde sme spoločne skúmali široké presvedčenie mnohých, ktorí tvrdia, že sekularizmus (často spätý s humanizmom) je založený na rozume a nie na viere ako práve náboženstvo. No je to skutočne tak? Táto séria je inšpirovaná rovnomennou knihou Tima Kellera.
Otázka zmyslu života v nás rezonuje viac či menej, no na konci dňa si často aj tak nie sme ničím istí. Je toto už ono? Neočakávam v živote ešte niečo viac? A mal by mať život vôbec nejaký zmysel? Na tieto aj iné otázky sme si odpovedali spolu s Dávidom Spodniakom. Zároveň hľadáme odpoveď, či je v otázke zmyslu života potrebný Boh.
V treťom pokračovaní série "Dáva Boh zmysel?" sa s Dávidom Spodniakom rozprávame o koncepte slobody ako ju chápe moderná spoločnosť. Aj keď by sme sa s myšlienkou neobmedzenej slobody, kde je jediný limit sloboda druhého, stotožnili možno aj my, v realite takýto model zákonite nemôže fungovať. Prečo? Dozviete sa v najnovšom dieli.
V poslednom dieli série s Dávidom Spodniakom sme sa pozreli na zub populárneho motta "nasleduj svoje sny a túžby svojho srdca, lebo iba tak budeš sám sebou", ktoré si radi osvojujú už moderné rozprávky pre malé deti.

Adresa

Holubyho 87

Pezinok

Kontaktujte nás

© 2022 CityChurch.sk