PODCAST

Vypočujte si neformálne rozhovory, v ktorých hovoríme nie len o cirkevných témach. Sme spoločenstvom ľudí, ktorí túžia budovať zrozumiteľnú cirkev. Cirkev, ktorá spája ľudí s Bohom a je domovom aj pre tých, ktorí možno nemajú k cirkvi žiadny vzťah. Náš podcast si môžte vypočuť aj na podcastových platformách Spotify alebo Apple Podcasty.

Najnovšie epizódy

Tentokrát sme v podcaste vyspovedali Jozefa Brenkusa - človeka, ktorý strávil 12 rokov v Indii, kde medzi tamojšími ľuďmi šíril dobrú správu o Ježišovi. Dozviete sa prečo šiel Jozef na misiu do Indie, ako sa žije v jej severnej časti, ako funguje indická spoločnosť a tiež množstvo neuveriteľných príbehov, ktoré tam Jozef spolu s rodinou zažili.
V tejto epizóde podcastu sme sa rozprávali s Anči Javorovou. Anči je profesionálna záchranárka. Čo všetko táto práca obnáša, ako sa k záchranárstvu dostala a aké to vlastne je byť záchranárkou sa dozviete v dnešnej epizóde.

VŠETKY SÉRIE PODCASTU

Vzácnym hosťom v novej sérii nášho podcastu bola Dagmar Mozolová, známa rozhlasová moderátorka relácií Encyklopédia spravodlivých či Opri sa o mňa. Ako sa začala relácia Encyklopédia spravodlivých a aké boli jej prvé relácie? Ako sa Dagmar darí emocionálne spracovávať silné príbehy ľudí zachránených pred holokaustom? Vypočujte si tento skvelý rozhovor s Dagmar.
Jednou z kľúčových hodnôt nášho cirkevného spoločenstva je zrozumiteľnosť. Robči sa v tejto sérii rozpráva s Jančim a Josém, autormi známeho podcastu Zabudnuté cesty o tom, prečo je zrozumiteľnosť a relevantnosť pre cirkev kľúčová. Sme ako cirkev nezrozumiteľní a irelevantní?
Ako narábať s peniazmi? To je otázka, ktorú si kladú mnohí z nás. Peniaze sú takmer neoddeliteľnou súčasťou našich životov. Zdá sa, že nikdy ich nie je dosť. Ako s nimi narábať? Robči sa v tejto sérii rozpráva s finančným poradcom Petrom Hechtbergerom.
V tejto sérii sa rozprávame opäť s Ivkou Čorbovou, ktorá pracuje v organizácii Integra a venuje sa humanitárnym projektom. Ivka mala možnosť v rámci svojej práce okúsiť vojnou zasiahnutú Ukrajinu. Čo tam všetko videla a zažila sa dozviete v tejto sérii podcastu.
Veľká Noc. Každoročne opakujúci sa sled sviatkov, na ktoré sme si už zvykli. Vnímame ju, ako dôležitý kresťanský sviatok. Mnohí len ako príležitosť “vypadnúť” z mesta niekam do hôr. Aký je však skutočný význam Veľkej Noci? Čo všetko sa vtedy pred 2000 rokmi odohralo v Jeruzaleme? A aký to má dopad na naše životy dnes? Dozviete sa v tejto sérii podcastu.
Dáva Boh zmysel? Pýtame sa v najnovšej sérii spolu s pastorom zboru Cirkvi bratskej v Nitre, Dávidom Spodniakom, a to vo svetle sekulárneho svetonázoru. Táto séria je inšpirovaná rovnomennou knihou Tima Kellera.
Do februárovej série podcastu sme si pozvali manželov Renátku a Vlada Sochorovcov, ktorí nám rozprávali o ich službe manželom a rodinám a tiež o tohtoročnej téme kampane Národný týždeň manželstva. Ako sa k tejto práci dostali? Čo im povedal zakladateľ tejto kampane? Na akých troch pilieroch podľa výskumov stoja spokojné manželské páry? Čo potrebujeme ako Slováci v tejto oblasti prelomiť? O tom všetkom sa dozviete v tejto sérii podcastu.
Aká cesta vedie absolventa práva do Kene, Etiópie či Sýrie? V akej škole ťa pošlú na niekoľko týždňov do Indie? Kto má na Slovensku za cieľ pomôcť meniť svet ľudí žijúcich okolo rovníka? Do podcastu sme si tento mesiac pozvali Ivku Čorbovú, ktorá vám prezradí odpovede a poodhalí zaujímavosti z ciest (nielen) po Afrike.
Vianoce. Idilické a krásne obdobie roka. Vianoce sú však opradené mnohými mýtmi. V decembrovej sérii podcastov sme sa preto rozhodli vyvracať niektoré z mýtov o Vianociach a poukazovať na fakty o nich. Prajeme si, aby sme si my všetci v dnešnej dobe vedeli lepšie predstaviť, ako to s narodením Ježiša Nazaretského naozaj bolo.
V deviatej sérii nášho podcastu sa Robči rozprával s Romanom Hawranom Lachom. Roman je slovenský misionár, ktorý spolu s rodinou strávil 7 rokov v Južnej Dakote, kde pôsobil medzi americkými indiánmi. Tento rozhovor rozhodne stojí za vypočutie.
V novej sérii podcastu s názvom AŽ NA DNO prinášame ďalší z životných príbehov, v ktorom Laura zažila doslova dno. Laura hovorí veľmi otvorene o detstve poznačenom absenciou otca kvôli závislosti na alkohole. Ako to ovplyvnilo jej život? A ako sa dostala z tohto dna opäť k životu, ktorý stojí za to?
S novou sezónou štartujeme aj novú sériu, kde sme spovedali Tomiho ako toto leto prešiel "červenou" naprieč Slovenskom takmer 800 km. Cesta hrdinov SNP je najdlhšia a najdôležitejšia turistická magistrála na Slovensku, ktorá prechádza dôležitými miestami spojenými so Slovenským národným povstaním a oslobodzovaním republiky.
Láska, chodenie, sex, manželstvo, deti, radosti, starosti ... o tom, ale aj o mnohom inom sa rozprávame s manželmi Jožkom a Maruškou Grexovcami vo veľmi autentickej sérii plnej užitočných skúseností, osobných príbehov a vyrušovania deťmi.
Sociálne siete bezpochyby obrovskou mierou zmenili za posledné roky našu spoločnosť aj náš každodenný život. Pri tom sa však akoby vytratila práve tá "sociálna" zložka a tieto siete sú veľa krát skôr "asociálne".
Biblia. Najpredávanejšia a najčítanejšia kniha vôbec, a predsa jej často tak málo rozumieme a tak málo ju čítame. Ako v skutočnosti vznikla a môžeme dôverovať jej autenticite? Má nám čo povedať aj dnes. Vypočujte si druhú sériu podcastov CityChurch Pezinok, v ktorej odpovedáme aj na tieto otázky.
V prvej sérii podcastu sa Robo a Tomi zoširoka rozprávajú o cirkvi ako takej. Čo si ty predstavuješ pod pojmom cirkev? A na čo je vôbec potrebná? Kto je vlastne jej súčasťou? V tejto sérii sa dozvieš odpovede nie len na tieto otázky. Prajeme príjemné počúvanie.

Adresa

Holubyho 87

Pezinok

Kontaktujte nás

© 2022 CityChurch.sk