Moja večne ustarostená duša

Každý z nás zažívame obdobia, kedy sa stretávame so starosťami a úzkosťami. Finančné tlaky, zdravotné výzvy či stres v práci. To všetko napĺňa našu dušu starosťami a obavami. Je prirodzené mať obavy a starosti. Ak sa však naša duša cíti večne ustarostená, existuje riešenie ako nájsť pokoj.
Bože, prečo ja?

„Bože, prečo ja?“ Úprimná otázka a volanie našej duše, ktoré už vyslovil snáď každý z nás. Je veľmi ľahké mať pokoj v duši, keď je všetko v tvojom živote relatívne v poriadku. Keď však príde náhla tragédia, zlá životná okolnosť alebo sa jednoducho všetko zosype, hľadáme vinníka toho všetkého. Čo ak ho však nenachádzame? Koho budeme viniť potom? Často je to samotný Boh, ktorého viníme.
Ne/riešiť problémy?

V druhom pokračovaní série POKOJ V DUŠI sme sa zamerali na to, ako často pristupujeme k riešeniu životných výziev a našich duševných stavov. Podobne ako biblický kráľ Saul, aj my máme tendenciu problémy neriešiť a unikáme pred nimi. Často sa ich snažíme len prekrývať a siahame po rôznych rozptýleniach. Tie nám vedia síce krátkodobo pomôcť, ale problém zostáva.
Pokoj v duši

Naša duša často trpí a je nepokojná. Často vo svojom vnútri čelíme bitkám, ktoré nikto iný nevidí. Okolnosti a výzvy života, ktorým denne čelíme, tak často vyústia do duševných stavov ako úzkosť, nepokoj, strach či ustarostenosť. Kresťanov sa to týka rovnako, aj keď si to často nie sme ochotní priznať. Radšej naše vnútorné boje skrývame […]
Prečo ste ustarostení?

Jedna z najznámejších otázok, ktoré Ježiš počas svojho života položil znela „a kto z vás si môže svojou ustarostenosťou predĺžiť život čo len o jediný lakeť?“. Inými slovami „prečo ste ustarostení?“ Ježiš v tejto pasáži Biblie zmieňuje ustarostenosť 5 krát. Ježiš nás pozýva k životu bez ustarostenosti avšak nie k ľahostajnosti. Je rozdiel byť ustarostený a strať sa či byť zodpovedný. Ako teda na to? Ako žiť život, ku ktorému nás sám Kristus pozýva?