Séria podcastu

Biblia – rozprávky či realita?

Biblia. Najpredávanejšia a najčítanejšia kniha vôbec, a predsa jej často tak málo rozumieme a tak málo ju čítame. Ako v skutočnosti vznikla a môžeme dôverovať jej autenticite? Má nám čo povedať aj dnes. Vypočujte si druhú sériu podcastov CityChurch Pezinok, v ktorej odpovedáme aj na tieto otázky.

Vitajte v roku 2021. V minulej sérii o cirkvi sme spomenuli Bibliu ako zdroj, z ktorého sme vychádzali. Čo je to vlastne Biblia? Z čoho sa skladá a kedy bola napísaná? A prečo sa niektoré knihy do Biblie nedostali? Dozviete sa v prvej časti novej sérii podcastu o Biblii.
Robči a Tomi pokračujú v debate druhou časťou série Biblia - rozprávky či realita? Dnes sa rozprávame aj o tom, prečo je vlastne Biblia zdroj poznania Boha a prečo veríme, že Biblia je Božie slovo. Vypočujte si aj prvú časť podcastu zo série o Biblii, ktorú nájdete v archíve. Ak považujete túto debatu za obohacujúcu, budeme radi ak ju budete zdieľať aj so svojimi priateľmi.
Biblia je plná príbehov, ktoré sa zdajú byť nereálne či tak trochu rozprávkové. Aby toho nebolo málo, v Biblii nachádzame aj pasáže, ktoré si jednoducho protirečia. Ako s tým celým narábať? A do akej miery Biblia skutočne opisuje historicko vedeckú realitu sveta? Aj o tom sa rozprávajú Robi a Tomi v tejto epizóde podcastu.
Čítať Bibliu nie je vždy jednoduché a často jej nerozumieme. V tejto časti podcastu sa Robči a Tomi rozprávajú nie len o tom, prečo čítať Bibliu ale dávajú aj praktické rady ako na to.

Adresa

Holubyho 87

Pezinok

Kontaktujte nás

© 2022 CityChurch.sk