Séria podcastu

Asociálne siete

Sociálne siete bezpochyby obrovskou mierou zmenili za posledné roky našu spoločnosť aj náš každodenný život. Pri tom sa však akoby vytratila práve tá “sociálna” zložka a tieto siete sú veľa krát skôr “asociálne”. Do tejto série sme si pozvali hosťku – Kiku Matúškovú, ktorá je moderátorkou a redaktorkou v rádiu a popritom spravuje niektoré profily na sociálnych sieťach. Práve táto téma je jej srdcovkou a preto sme prebrali sociálne siete z pohľadu ich vplyvu na spoločnosť a na nás samých. Čo nám sociálne siete berú a čo prinášajú? Ako nájsť zdravý balans, aby slúžili nám a nie my im, dozviete sa v týchto štyroch epizódach.

Odštartovali sme novú sériu o sociálnych sieťach a v tejto prvej časti sme sa bavili s našou hosťkou Kikou o tom, v čom za posledných 10 rokov sociálne siete ovplyvnili spoločnosť a aké rôzne neduhy so sebou priniesli, o ktorých mnohí ani len nevedia.
V druhom dieli série o sociálnych sieťach sme voľne nadviazali na tému sociálnych sietí a ich vplyvu na spoločnosť a okrem toho sme sa s Kikou bavili aj o niektorých aspektoch sociálnych sietí, vďaka ktorým je náš život v niečom jednoduchší a ktoré by si určite mal poznať.
V treťom diele tejto série sa Robči s Kikou rozprával o tom ako múdro používať sociálne siete. Dozvieš sa prečo neustále pozeráme do mobilu, koľko informácii vie spracovať tvoj mozog a čo je to FOMO a dopamínový detox.
V poslednom dieli tejto série sme sa s Kikou bavili o tom, ako sa na sociálnych sieťach nesprávať, čo tam nepísať a pod. Nešetrili sme kritikou ani do vlastných radov a spomenuli sme aj to, kde má cirkev resp. kresťania v rámci sociálnych sietí priestor na zlepšenie.

Adresa

Holubyho 87

Pezinok

Kontaktujte nás

© 2022 CityChurch.sk